W czwartek 27.10 w szkole zrobiło się odrobinę strasznie, trochę śmiesznie, jesiennie, dyniowo, na pewno gwarnie i kolorowo. Uczniowie zorganizowali wiele atrakcji. W ramach akcji „Niepytanie za przebranie” i konkursu na najciekawsze halloweenowe lub dyniowe przebranie w szkole pojawiły się czarownice i magowie, wampiry i inne straszydła, dynie i jesienne panny, a także różne bajkowe i niebajkowe postacie.

Uczniowie klas ósmych zorganizowali kiermasz słodkości, z którego dochód (2110zł) przeznaczony zostanie na leczenie Zosi. Dziewczynka cierpi na SMA i potrzebuje bardzo drogiego lekarstwa, by móc walczyć z chorobą. Wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie ciast i ciasteczek na kiermasz. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczniów była jesienno-dyniowa dyskoteka.

W poniedziałek 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy - święto pokoju i jedności w Europie. Tego dnia w 1950 roku Robert Schuman wygłosił historyczną deklarację, w której przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Każda klasa wylosowała jeden kraj Unii Europejskiej i przygotowała prezentacje, dekoracje i poczęstunek, by przybliżyć tradycje i kulturę danego kraju. Były nawet tańce: węgierski czardasz i grecki taniec popularnie zwany zorbą. Uczniowie wędrowali od klasy do klasy, podróżując od kraju do kraju, ucząc się, jak bogata i różnorodna jest nasza Europa.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie.

W ostatni piątek kwietnia w naszej szkole zapanowało istne szaleństwo. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i udowodnili, że nie tylko w plecaku można przynieść czy przywieźć do szkoły książki. Wózeczki, wózki a nawet wóz, koszyki, kosze i skrzynki, torby i torebki. Królowały walizki i inne torby podróżne. Może zbliżająca się majówka sprawiła, że były pod ręką? Książki pomieści nawet kalosz czy chlebak. Nie wierzycie? Popatrzcie sami.

Od 1995 na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki, ustanowiony przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Dziś książki konkurują nie tylko z radiem czy telewizją, ale przede wszystkim z internetem, zwłaszcza mediami społecznościowymi. Na naszym szkolnym korytarzu na przerwach widać, że książki nadal są ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Chcemy zachęcać do czytania książek, więc w tym roku szkolnym Samorząd Szkolny we współpracy z Biblioteką Szkolną ogłosił konkurs na prace przedstawiające „Moją ulubioną książkę z dzieciństwa”. Prace pojawiły się najpierw w Bibliotece, tam nauczyciele oceniali i głosowali na najlepsze prace, które następnie pojawiły się w naszej szkolnej galerii na piętrze.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym:

1. miejsce – Maurycy Małkus 4a “Muminki”

2. miejsce – Adrianna Jeżewska 2a “Samotne święta Oskara”

3. miejsce – Antonina Janowska 8a “Kubuś puchatek”

Wyróżnienia:

Ania Siudy 1b “Czerwony Kapturek”

Klara Osiecka 1c “Królewna Śnieżka”

Arleta Socha 2a “Cukierku, ty łobuzie”

Mateusz Jachacy 2a “Kubuś Puchatek” (pudełko)

Karol Zych 2a “Lokomotywa”

Nina Hernik 7a “Dunia”

Choć był młody, gdy nie było jeszcze nas